Каталог
Новости
Объявления
Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net
%AM, %31 %923 %2017 %00:%авг

ГУБА НЕ ДУРА -- ЗНАЄ ДЕ СМАЧНО. І ВСЕ ТАКИ, ПИТИ МОЛОКО ЧИ НЕ ПИТИ?

502
(1 Голосовать)

З самого дитинства ми знаємо: молоко – продукт смачний, ситний і корисний для здоров’я. А от вчені Нової Зеландії в свій час доводили, що казеїн (білок молока) негативно впливає на стінки артерій. Правда, ця гіпотеза ніякого підтвердження не одержала. Навпаки, дієтологи і медики вважають, що людям, які мають проблеми із серцем і судинами, варто включати в свій раціон молочні продукти. А гіпертонікам прямо рекомендується як можна більше вживати молочні страви, бо вони здатні знижувати артеріальний тиск.

В той же час деякі спеціалісти стверджують: людям старшим 30 років молоко шкідливе і літнім людям треба забути про нього. Мовляв, з віком людський організм втрачає здатність розщеплювати молочний цукор (лактозу) і, навіть, від стакану молока можна одержати проблеми із шлунком. І дійсно, у деяких людей може таке статися від непереносимості молочного цукру. Однак, це індивідуальна генетична особливість організму і ніякого відношення до віку людини не має.

 Хто з дитинства любить молоко, не варто відмовлятися від нього і з роками. Коли ж молоко вам протипоказане, можна вживати продукти з нього. Як один знайомий казав:

- Я більше люблю молочні „отходи”.

- А це які? – питаю.

- Та-а-а… сир там,  масло, сметану, простоквашу і т.інше!

 Ага, як кажуть, губа не  дура… на такі „отходи”!

Головне достоїнство молока в тому, що це постачальник кальцію і фосфору, які формують кістки, беруть участь в побудові клітин головного мозку, сприяють злагодженій роботі нервової системи.

Що стосується вітамінів і тут молоку є чим похвастатися: вітамінами групи В (які борються із стресами, знімають втому, депресію… позбавляють від лупи і прищів); вітаміном А (необхідним для зору і здоров’я шкіри); вітаміном Д (потрібним для засвоєння кальцію, фосфору і підтримання в хорошому стані кісток). Є в ньому фолієва кислота, важлива для вагітних і для підтримання тонусу у м’язах.

Молоко може замінити в окремих випадках і ліки. Наприклад, розболілась голова – не спішіть ковтати таблетки, можливо, достатньо буде випити стакан теплого молока (в ньому знайшли речовини, які знижують больову чутливість і зменшують спазми).

 Так, яке ж пити молоко? Яке краще? Ось, наприклад, жирність молока чим вища, тим краще?

Виявляється, не зовсім. Медики рекомендують молоко з жирністю не вище 3,6% (мають на увазі вплив на фігуру і рівень холестерину).

В продажу в магазинах бачимо стерилізоване, пастеризоване, відновлене молоко. Для чого стерилізують? Щоб вбити бактерії. І вони гинуть (в т.ч. і корисні для організму), бо нагрівають до 135 градусів. Таке молоко довго не псується, правда, відкритий пакет в холодильнику можна тримати всього 2-3 доби. При пастеризації молоко нагрівають до 60-70 градусів, тому в ньому зберігається більше корисних речовин і призупиняється процес скисання. "Відновлене" одержують шляхом розведення водою порошка сухого молока. Вітамінів і мікроелементів в такому молоці мало. А є ще молоко гомогенізоване. В цій складній назві нічого страшного немає, бо означає -- "однорідне", тобто жир  в такому молоці розбито на дрібні частинки і він не відділяється у вигляді вершка.

Тож пити молоко чи не пити -- справа суто індивідуальна і на це ,безумовно, треба зважати. До речі, корисність молока можна провірити "гаєчкою" -- таким собі індикатором, якщо він "плюсує" сміливо вживайте молоко.

(Леонід Фалько, експерт з народної медицини). 

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей