Каталог
Новости
Объявления
Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net
%PM, %10 %444 %2018 %12:%окт

З калейдоскопа оперативних новин. 1. "Нобелівська премія" для вчителів... 2. Українські АЗС нахабно обманюють... 3. Писательница Ирэна Карпа замужем за потомком Виктора Гюго... 4. Гены неандертальцев в нашей крови...

Запоріжжя – 29-річний вчитель інформатики з запорізької школи-інтернату «Джерело» Олександр Жук став цьогорічним переможцем конкурсу Global Teacher Prize Ukraine, національної «нобелівської премії» для вчителів. Близько 9 років педагог працює з дітьми з особливими потребами: у закладі, де він викладає, вчаться діти з проблемами кістково-м’язової системи та вадами слуху. Олександр має 4 вищі освіти, зокрема психолога та сурдоперекладача. Він каже, що саме знайомство з дітьми з навчального закладу, де працює, спонукало його спробувати себе в ролі педагога. Радіо Свобода розпитала Олександра Жука про участь у конкурсі та його секрети роботи з дітьми.

– Як ви прийшли у професію? Як почалася ваша педагогічна діяльність?

– Я почав працювати соціальним педагогом у нашому закладі, і вже потім здобувати додаткову освіту, щоб потім працювати з дітьми з особливими освітніми потребами. Я пішов навчатися до Київського педагогічного університету імені Драгоманова на сурдопедагога, щоб вивчати взагалі жестову мову і дізнаватися ті тонкощі з дітьми з особливими освітніми потребами. І розуміння цього настає. Побачивши, що дітям необхідно і потрібно, і що вони дуже використовують ІТ-технології, і мені ця тема була актуальна вже на першому-другому курсі – я пішов навчатися на вчителя інформатики до нашого запорізького університету і здобувати освіту більш свого профілю. Почав працювати в нашому закладі вчителем інформатики.

З подругою відвідали цей заклад, захотів змінити вид діяльності

– Як потрапили до «Джерела»?

– Випадково. Просто побачив дитину. З подругою відвідали цей заклад, і потім якось так сталось, що це мене спантеличило, захотів змінити вид діяльності, місце проживання. Хотілось кардинальних змін, що і бачимо в результаті.

– Як відбувався конкурс?

– Я заповнив анкету і в останній день відправляв. Це було ще в липні. Вже потім за результатами було обрано «топ-50», які оцінили в різних містах України, і потім була спілка освітніх організацій, які оцінили ці анкети, і таким чином вибрали «топ-десятку». І я туди потрапив. І ми вже зустрілись у Львові. У Львові на нас чекали випробування по тому, що ми могли попрацювати з дітьми, педагогами з різних частинок нашої держави, відвідати ті школи, які впроваджують «Нову українську школу» в нашій освіті. Таким чином, ми проводили майстерні для педагогів, ми працювали в команді і проводили уроки, на яких члени журі, яких було 10, ходили, нас оцінювали. І за результатом вони зібрались на таке засідання, під час якого вони оцінили кожного за оцінками. Була 20-бальна шкала. У кожного було по 20 балів, і вони розподілялись уже на закритому засіданні, про яке ми не знали. І було оголошено 7 жовтня результати цього засідання.

– На що плануєте витратити отриману премію?

Я займаюсь робототехнікою. У нас один робот усього, а хотілося б розвивати робототехніку в нашій області

– Що саме хотів би зробити з виграшем? Повторюся – реалізуватися. Потрібно педагогові завжди навчатися – те, що я і робив. У нашому закладі все йде вперед. Я навчаюсь саме для того, щоб була можливість дати всім дітям ту можливість попрацювати з тим технічними забезпеченням, яке є в моєму класі, моєму закладі. Це дуже важко стосовно ІТ – якісно розказати на пальцях, а не потримати це в руках. Тому в нашому закладі створені умови, щоб дитина могла потримати це в руках і взагалі це реалізувати, і свої мрії теж. Також є таке бажання: я займаюсь робототехнікою, у нас невеликий такий арсенал, а брати участь є бажання, і дітям ще більше хочеться, бо вони є штовхачем всього цього. У нас один робот усього, а хотілося б розвивати робототехніку в нашій області.

– Ви працюєте з дітьми з особливими потребами. Які особливості роботи з ними?

– Я не відрізняю взагалі ніяких дітей: вони для мене всі рівні. Коли починають казати: «Ну, ти ж працюєш у спеціальному закладі, з дітьми з особливими освітніми потребами…». Я коли беру участь у конкурсах, взагалі якихось проектах, я про це не наголошую, тому що не можна якось так виділяти тому, що ми всі рівні, взагалі нема ніякої різниці, бо це є діти і так само дорослі.

– Який ваш рецепт продуктивного, ефективного спілкування з дітьми, коли вони не лише засвоюють нові знання вміння та навички, а й отримують від цього задоволення, позитивні емоції?

Я намагаюсь ставати партнером. Я не контролюю їх, стою поряд з ними і беру активну участь

– Я намагаюсь більше ставати партнером і ставати разом з ними. Я не контролюю їх: пішов убік, і вони собі граються в інтерактивному такому варіанті, а я стою поряд з ними і беру активну участь. Я – не контролер. Я проводжу більш таку активну діяльність разом з ними.

– Як побудувати такі партнерські стосунки з дітьми? Який ваш рецепт для інших вчителів?

Просто треба позитивно мислити. Залишати осторонь негатив

– Просто треба позитивно мислити. Залишати осторонь той негатив, що іноді на нас падає з боку батьків, інших педагогів. Коли тебе відштовхують, треба трохи бути посередині цього і ставити такий бар’єр, і таким чином ти будеш вміти працювати з дітьми, і діти будуть хотіти працювати з тобою.

– Яка ваша педагогічна мрія?

– Щоб через декілька років, коли діти будуть випускатися – таке вже стається, – коли ти їх бачиш, вони з тобою вітаються і радо розповідають, вони йдуть до тебе. Це найбільше, що мені хочеться. Воно так і стається. Ми з ними зустрічаємося. Цього року випустив свій клас, і я ще не можу відійти від того, що вони зараз вже ніби перейшли трохи у більш доросле життя. Я за ними сумую, але ми постійно переписуємося, думаю, так і надалі буде.

Global Teacher Prize Ukraine – це щорічна національна премія для вчителів-агентів освітянських змін. Її мета – визначити найкращих вчителів, які впливають своїми соціальними проектами на життя дітей. Номінувати вчителя можуть як учні, батьки дітей, колектив освітнього закладу, так і самі вчителі. Національну премію засновано в 2017 році ГС «Освіторія» після підписання меморандуму з фондом Varkey GEMS Foundation, що є організатором всесвітньої версії цієї премії. Цьогоріч на участь у конкурсі вчителі подали 1 тисячу 206 заявок.

Global Teacher Prize – «Нобелівська премія» для вчителів, започаткована арабським мільярдером Санні Варкі у 2014 році. Нагорода вручається за видатний внесок у професію вчителя та становить 1 мільйон доларів. (Р/Свобода).

                                                                                            ***********************

Українські АЗС нахабно обманюють водіїв

На відомій мережі АЗС не доливають пальне під час заправки авто. Про це повідомляє СтопКор.

Днями активісти ГО “Стоп Корупції” звернулись до Пустомитівської місцевої прокуратури із заявою щодо реєстрації злочину, вчиненого слідчим Личаківського відділу поліції.

Виявилось, що працівник поліції чомусь не впорався зі своїми службовими обов’язками та не вніс до ЄРДР факти порушень, які сам же зафіксував у вересні цього року.

Нагадаємо, що 12 вересня Львівський осередок “СтопКору” вже втретє виявив недолив бензину на одній із місцевих автозаправних станцій “Укрнафти”. У той день активісти провели експеримент, який видався вдалим. Вони заправили свій автомобіль на 10 літрів бензину А-95 та попросили в працівників заправки “мірник”, щоб виміряти, скільки точно рідини потрапило в бак.

Прохання викликало неоднозначну реакцію – персонал станції упродовж 4-ох годин сперечався з відвідувачами та відмовлявся надавати пристрій. Коли ж нарешті його вдалось отримати, то активісти побачили недолив бензину – на 10 літрів не вистачало близько ста грамів пального.

Припустимо, що за день на заправці проходить 1000 одиниць машин і кожна заливає по 10 літрів, якщо підсумувати, то в загальному зловмисники наживаються приблизно на 3 тисячі гривень в день або близько 90 тисяч гривень в місяць.

Варто додати, що в минулому році, за словами активістів, вони зафіксували на цій самій заправці недолив у 1,5 літра, а в книзі відвідувачів безліч скарг саме на недолив пального компанією.

Щоб засвідчити дане правопорушення, на місце події прибули представники поліції. Cлідчий опечатав та вилучив бензин в якості доказу, а також прийняв заяву про вчинення злочину. Однак, з невідомої причини, відомості про вчинення правопорушення протягом усього часу не були внесені до ЄРДР.

З цим питанням активісти звернулися до слідчого судді Личаківського ВП ГУНП у Львівській області, який зі свого боку ухвалив зобов’язати уповноважену особу внести відомості до реєстру.

Однак рішення суду теж не вплинуло на установку слідчого.

Тоді правозахисники звернулись до прокурора Пустомитівської місцевої прокуратури, де прокурор знайшов причини не реєструвати недбалість працівника поліції.

Чому правоохоронці Львівщини відмовляються виконувати свої службові обов’язки та чи будуть за це покаранні – наразі залишається загадкою.

                                                                                          *****************

 
УКРАИНСКАЯ ПИСАТЕЛЬНИЦА ИРЭНА КАРПА ВЫШЛА ЗАМУЖ ЗА ПОТОМКА ВИКТОРА ГЮГО. ФОТО СО СВАДЬБЫ

Украинская писательница Ирэна Карпа вышла замуж за потомка Виктора Гюго. Фото со свадьбыКарпа с мужем Фото: jetsetter.ua

Украинская писательница и певица, культурный атташе посольства Украины во Франции Ирэна Карпа узаконила отношения с французом Людовиком-Кириллом Требюше.

Об этом она рассказала в интервью ведущей программы "Светская жизнь" Кате Осадчей.

Супруг писательницы из рода известного писателя Виктора Гюго. Он потомок прадедушки Виктора Гюго Жана Франсуа Требюше.

"Виктор мой кузен, если говорить проще", - отметил мужчина.

По его словам, они с будущей супругой познакомились через 13 дней после того, как она приехала во Францию с дипломатической миссией.

Свадьба, по словам Карпы, была небольшой.

"Мы просто сделали вечеринку для друзей. Сняли лофт в Маре, там даже был маленький бассейн, где все дети радостно купались, потому что взрослые туда бы не влезли. Концепция была такова: вина французские, бургундские и шампанское, а кухня - украинская", - рассказала Карпа.

Отвечая на вопрос о том, что французы обычно официально не регистрируют брак, Требюше сказал:

"Наверное, я просто боялся, что она вернется в Украину и оставит меня, а я был так влюблен".

Ирэна Карпа была замужем дважды. Первым мужем певицы был украинский писатель Антон Фридлянд. Вторым - американский финансист Норман Пол Хэнсен. От него у Карпы есть две дочери. Людовик-Кирилл Требюше также имеет двоих детей от гражданской жены, с которой он состоял в отношениях 12 лет. 

                                                                                         ********************

У людей нашли неожиданные черты неандертальцев 
Ученые Стэнфордского университета (США) выяснили, что гены, которые были приобретены современными людьми от неандертальцев, дали первым защиту от вирусов. Это объясняет, почему ДНК архаичных людей сохранилась в геноме Homo sapiens до сих пор.

Об этом сообщается в пресс-релизе на Phys.org, передает Соцпортал.

Известно, что два процента генома европейцев и азиатов состоит из неандертальской ДНК, что указывает на скрещивание между двумя видами. Первые контакты между ними, вероятно, произошли около ста тысяч лет назад, когда Homo sapiens покинули Африку. К тому времени неандертальцы жили за пределами африканского континента уже сотни тысяч лет, и их иммунитет хорошо адаптировался к вирусам Европы и Азии.

Исследователи проанализировали нуклеотидные последовательности более 4,5 тысячи человеческих генов, связанных с защитой против вирусов, на совпадение с фрагментами ДНК неандертальца. Было выявлено 152 участка ДНК, которые присутствовали в геномах обоих видов.

Ученые показали, что белки, которые кодируются унаследованными от неандертальцев генами, способны взаимодействовать с такими РНК-содержащими вирусами, как ВИЧ, вирусы гриппа А и гепатита С. Специфическая ДНК позволила противостоять инфекционным агентам, когда человек современного типа покинул Африку и начал осваивать Евразию.

 

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей