Поляки несподівано ввели обмеження на право ввозити паливо в баку автомобіля. Тепер, з повним баком палива ви можете в’їхати не частіше ніж один раз на три дні і не більше 10 разів на місяць. З кожного зайвого літра ви повинні заплатити польський паливний акциз і штраф в розмірі 20-25 грн./літр, або повернутися в Україну, пише uamotors.com.ua.

Про це повідомив журналіст Євгеній Плінський на своїй сторінці у Фейсбук. “Якщо коротко, то це хороший приклад того, як поляки думають про захист своїх економічних інтересів, а ми як завжди все про**раєм…. Помітили поляки, що втрачають 1 млрд $ на акцизах від того, що наші човники і фури, які не заправляються на їх прикордонних заправках. Помітили і придумали заборонити в’їжджати авто з України з паливом в баках частіше ніж раз в три дні. Не можна, або плати акциз. Тихо, спокійно. Раз і все…. Влітку для фур, а тепер ось і для легкових авто. Польські митники вже як два тижні зливають паливо з бусів, переміряють і виписують по 20-25 грн. акцизу і штрафів на кожен ввезений літр.

Молодці. Про державу думають. І все у поляків ладиться з контролем. І систему контролю 72 годин в’їзду людей в електронному вигляді ввели, і літри фіксують…. Все заради скарбниці і все виходить у них. А у нас? Ми буквально утримуємо польські прикордонні регіони які давно перетворилися на перевалку контрабанди і мотлоху в Україну і насос для викачування “кеша” з країни. При цьому, наша митниця і ГФС, замість контролю ввезення нелегальних товарів, збирає на цьому хабара, вигадує байки про неможливість контролю 72/24 години і т.д.”, – зазначає журналіст.

                                                                                            *******************
Битва патріархів: хто очолить об’єднану українську церкву?

Єдиної помісної православної церкви ще немає, а на місце її голови вже претендують кілька кандидатів.

УМОВИ ДЛЯ ТОМОСА. Перш ніж Вселенський патріархат надасть українській церкві томос про незалежність, українським церквам необхідно провести об’єднавчий собор. Передбачається, що в ньому візьмуть участь всі течії українського православ’я: УПЦ КП, УПЦ МП і УАПЦ. Це зібрання створить нову, об’єднану церкву, прийме її статут, а також обере керівника. Останнє питання викликає найбільше суперечок.

РОЗБІЖНОСТІ. Глава УПЦ КП Філарет, схоже, бачить керівником нової церкви себе. Він навіть змінив титул з патріарха на архієпископа та митрополита (після того як у Константинополі заявили, що очолити церкву повинен саме митрополит).

У той же час, предстоятель Української автокефальної православної церкви митрополит Макарій вважає, що його думку ігнорують. Наприклад, після того як Верховна Рада передала Андріївську церкву в користування Константинополю, Макарій заявив, що його обдурили. Справа в тому, що до передачі Андріївським собором користувалася УАПЦ. Церкві обіцяли надати натомість інший храм, але так і не надали. Також Макарій стверджує, що з Філаретом не виходить домовитися про майбутнє об’єднання церков. Філарет, у свою чергу, закликав колегу вирішити всі суперечки і розбіжності під час собору.

СОЦІОЛОГІЯ. За даними групи «Рейтинг», 30% українців бачать главою об’єднаної церкви Філарета. Підтримка Макарія – всього 3%. Майже 7% хочуть бачити главою церкви предстоятеля УПЦ МП Онуфрія. Відзначимо, що опитування проводилося серед усіх громадян, а не тільки серед прихожан православних церков.

Очевидно, що обрання глави нової української церкви не обійдеться без торгів і конфліктів. Тим більше що це питання хвилює не тільки церковників, а й перших осіб держави. Президент зацікавлений у тому, щоб об’єднану церкву створили якомога швидше: він уже використовує церковну тему в своїй виборчій кампанії. (EtCetera).