Каталог
Новости
Объявления
Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net Как правильно варикоз лечить
%PM, %10 %555 %2019 %14:%фев

З калейдоскопа оперативних новин. 1.Рік Свині для свинарів... 2.ЄС провокує масову втечу українців... 3.Нова пошта: нові рекорди... 4.Штраф за неоформленого працівника... 5.Вивчення іноземних мов під час сну... 6.Самые опасные смартфоны...

617
(0 голосов)
 

Зниження цін на ринку свиней забійних кондицій стало «спусковим гачком» для панічних настроїв серед операторів, адже кожен виробник рахує собівартість виробництва. Згідно з даними Асоціації «Свинарі України», її середній показник по країні дорівнює 37-41 грн/кг. А ціна кілограму живця, яка опустилася нижче 40 грн/кг означає, що свинарі працюють «в нуль», або й у збиток.

Думками щодо ситуації на ринку поділився директор господарства-учасника АСУ, — ТзОВ «Росан-Агро», (Львівщина) Сергій Мамчич:

«Дійсно, нині ситуація на ринку склалася не дуже добра і з огляду на ціни продажів свиней, і на собівартість виробництва. Остання залежить від низки чинників: вертикальна інтеграція, залучення кредитних коштів, інвестицію у соціальну сферу, географічне розташування, специфіка регіону (на Західній України вища щільність господарств, від того і більша конкуренція) тощо. У середньому, 40-42 грн/кг (з ПДВ) — та «межа», коли господарство працює «в нуль», або має незначні прибутки. Коли цей рівень опускається нижче, — до 39-40 грн/кг, — виробник майже нічого не заробляє, а то й взагалі працює у збиток.

Є пояснення такій ситуації:

По-перше здороження енергоресурсів. І це йдеться про електроенергію, оскільки наше господарство майже відмовилося від газу, який обійшовся б ще дорожче. Швидке зростання рівня заробітної плати. Це особливо характерно для західного регіону, адже тут трудова міграція активніша ніж у решті областей країни. «Росан-Агро» знаходиться неподалік Львова, де одна з найвищих цін на робочу силу, особливо послуги фахівців.

Вищі ціни на фураж. Нині Україна виробляє багато зернових, потужності країни щодо експорту значно зросли. Відтак, через контракти маємо ціни на фураж на рівні європейських.
Крім того, в Україні вартість грошей вища у 4-5 разів, а інвестицій без дотацій — на 30%.

Наприклад, наше господарство працює у закритому циклі (власне батьківське стадо, свинки F1, вирощує поросят), маємо і комбікормове виробництво, м’ясокомбінат. Та, якщо, приміром, візьмемо комплекс, який працює з 1998-го, а це понад 20 років, відкласти кошти для інвестицій у розвиток та покращення практично неможливо! Доступу до адекватних кредитів взагалі нема… Тому, доводиться констатувати, що ситуація у свинарстві нині дійсно складна».
Прес-служба Асоціації «Свинарі України». Інформіндустрія.

                                                                                               **********************

Зарплати: як країни ЄС провокують масову втечу українців

У сусідніх країнах ЄС швидко ростуть мінімальні зарплати. Це означає, що працювати за кордоном для мільйонів українців стає вигідніше, ніж удома – навіть з урахуванням витрат на дорогу та проживання.

ЗРІСТ. За даними агентства Eurostat, в 2018 році в більшості «нових» членів ЄС мінімальний оклад зріс на 8-11%. Рекордне підвищення – відразу на 39% – відбулося в Литві. «Мінімалка» тут досягла 555 євро, що дозволило країні випередити сусідні Латвію і Литву, а також Польщу.

Випереджаюче зростання мінімальної зарплати в країнах Східної Європи триває вже кілька років. З початку 2016 року «мінімалка» найбільше зросла в Румунії (+ 92%), Литві (+ 59%), Чехії (+ 42%), Болгарії (+ 33%) і Угорщині (+ 32%).

ЦИФРИ. Станом на 1 січня 2019 року найнижча «мінімалка» зафіксована в Болгарії – всього 286 євро. Далі йдуть Латвія (430 євро), Румунія (446 євро), Угорщина (464 євро), Хорватія (506 євро), Чехія (519 євро), Словаччина (520 євро) Польща (523 євро), Литва (555 євро) і Словенія (887 євро).

Для порівняння, в Німеччині, де тільки за офіційними даними працює близько 4 млн іноземців, «мінімалка» становить 1557 євро.

Мінімальна зарплата в країнах ЄС, євро. Джерело: Eurostat

УКРАЇНА по зростанню мінімальної зарплати випереджає країни ЄС. З 2016 року вона зросла в 2,6 рази.

У грошах «надбавка» склала всього 80 євро. Це менше, ніж в будь-який з «нових» країн ЄС, крім Болгарії та Латвії. Наприклад, в Литві «мінімалка» за три роки зросла на 205 євро, а в Румунії – на 214 євро.

Відзначимо, що рівень інфляції в цих країнах не перевищує 3-4,5% на рік, у той час як в Україні з 2016 року ціни росли в середньому на 12% в рік, а основні продукти харчування дорожчали на 15-30%.

ПРОГНОЗ. Мінімальна зарплата в країнах Східної Європи зростає в 1,5-2 рази швидше, ніж ВВП на душу населення. Це пов’язано з масовим відтоком некваліфікованої робочої сили за кордон. Перш за все – в Німеччину, Італію і Великобританію, де «мінімалка» перевищує 1200 євро.

Підвищення окладів в «нових» країнах ЄС не зможе зупинити масову еміграцію, проте приверне робочі руки з менш розвинених країн – України, Молдови, Албанії і т.д. Таким чином, відтік заробітчан з нашої країни в найближчі роки тільки посилиться.

НАСЛІДКИ. У 2017 році мігранти переказали в Україну 9,3 млрд дол. У 2018-му – вже 11,3 млрд. Це більше, ніж виручили експортери зерна або стали. Переклади заробітчан стали одним з головних чинників стабільності гривні. Крім того, недолік робочої сили привів до прискореного зростання зарплат в деяких регіонах, а також в сферах будівництва, металургії і хімії – по всій країні.

З іншого боку, дефіцит робочої сили створює проблеми для бізнесу. Знайти потрібну людину навіть на порівнянно високу зарплату стає все складніше.

Відзначимо, що за оцінками економіста Анатолія Амеліна, збитки України через втечу трудових ресурсів можуть досягати 35 млрд доларів на рік. (EtCetera).

                                                                             ***********************

Нова Пошта озвучила вражаючі дані

today.ua/
 

Нова Пошта встановила новий рекорд за кількістю доставок – 174 млн посилок у 2018 році. У компанії підкреслили, що це на 20% більше, ніж у 2017-му. Найбільше відправлень оформляли бізнес-клієнти Нової Пошти, кількість сформованих ними посилок за рік збільшилася майже на чверть.

У Новій Пошті зазначили, що основний драйвер зростання ринку експрес-доставки – це великий і середній e-commerce. Українці все активніше замовляють посилки з-за кордону – доставлено 2,7 млн ​​міжнародних відправлень.

У відповідь на зростання попиту на послуги експрес-доставки Нова Пошта постійно розширює мережу. За даними компанії, у 2018 році було відкрито близько 350 нових відділень і встановлено понад 200 поштоматів, які працюють не тільки в їхніх відділеннях, а й в мережевих супермаркетах: "Епіцентр", "Лоток", "Ашан", "Леруа Мерлен" .

Директор компанії також планує розширювати мережу в невеликих населених пунктах, щоб кожному жителю України було зручно працювати з ними.

Директор Нової Пошти Олександр Бульба повідомив, що компанія постійно інвестує в поліпшення сервісу. Середній показник NPS (готовність рекомендувати компанію) за рік виріс з 58 до 66%, а в IV кварталі досяг 72%. Покращився CSI (показник задоволеності сервісом) – з 8,17 бала в 2017 році до 8,42 бала з 9 в 2018 році. Посилку доставляють в середньому на 50 хвилин швидше.

Нову Пошту на новий рівень вивів Київський інноваційний термінал, який за рік обробив 80,7 млн ​​посилок, пропускаючи в середньому 220 тис. посилок на добу. А в грудні 2018 року встановила добовий рекорд – 400 тисяч посилок.

За 2018 рік Нова Пошта перерахувала до бюджетів усіх рівнів понад 3 млрд грн податків і зборів – на 43% більше, ніж за попередній рік.

Раніше повідомлялося. що українська компанія Нова Пошта змінила керівництво. Відтепер відомий бізнесмен і "батько українського інтернету" Олександр Ольшанський, який увійшов до складу Наглядової ради Нової Пошти, буде відповідати за розвиток IT і діджитал-напрямків. Нова Пошта повідомила, що нова посада Олександра Ольшанського – незалежний директор.

Відомо, що компанія Нова Пошта вже офіційно працевлаштувала 28 тисяч співробітників, платить всі необхідні податки та збори. Тільки за 2018 рік компанія заплатила 3,3 млрд. Чому це важливо? Тому що податки – це пенсії, дороги, лікарні та стипендії. Серед 17 підприємств в категорії "Транспортна галузь" Нова Пошта зайняла четверту позицію за обсягом виплачених податків після таких держкомпаній, як "Укртрансгаз", "Укрзалізниця" і АМПУ (Адміністрація морських портів України). Чим більше компанія Нова Пошта – тим більше коштів вона платить державі і допомагає забезпечити безкоштовну медицину, освіту, ремонт інфраструктури та соціальні виплати.

Нагадаємо, через зростання цін на паливо"Нова пошта" підвищила свої тарифи на 11-25 відсотків. 

                                                                                 ***********************

В Украине штраф за неоформленного сотрудника сотрудника вырос до 125 тыс. грн.

 
Открытые источники - фото 1
Открытые источники

В Украине установили новые штрафы для предпринимателей за неоформленных сотрудников. Более 100 тысяч гривен за каждое нарушение.

Как сообщает корреспондент "Деталей" на 34 канале, суммы выросли из-за повышения минимальной зарплаты.

Поэтому бизнесменам в среднем придется выложить 125 тысяч гривен. Штраф равен 30-ти кратному размеру минималки. В прошлом году бизнесменов оштрафовали более чем на 7 миллионов гривен.

"Штрафуют за каждого работника, который оформлен на неполный рабочий день, а работает по 8 — 12 часов. Также штрафуют если работодатель не оформляет сотрудникам трудовой договор, контракт, или допускает к работе, не оформляя никаких документов", - говорит начальник городской инспекции по вопросам труда и занятости населения Татьяна Янушкевич.

                                                                                           **********************

Як можна вивчати іноземні мови уві сні: пояснення вчених

Запам'ятовувати іноземні слова можна уві сні, але тільки якщо ви чуєте їх не вперше.

Учасників, для яких рідною була німецька мова, розділили на чотири групи по 15 чоловік. У дні тестування їх просили вставати о сьомій ранку, не пити каву і алкогольних напоїв, пише Independent з посиланням на дослідження швейцарських вчених.

О 21:00 випробовуваних чекали в лабораторії сну, де за допомогою датчиків фіксували активність їхнього мозку. Сесія починалася з уроку голландської мови. Учасники вчили слова з перекладом, потім лягали спати.

Поки одні просто спали, інші слухали уві сні слова, які тільки що вчили. Голос диктора звучав з колонок на гучності 70 дБ (за шкалою шумів це відповідає гучній розмові). При цьому здатність чути під час сну вище, ніж коли людина не спить.

Кілька разів за ніч дослідники будили учасників і питали у них значення слів. За підсумками експерименту учасники вивчили 120 слів. Ті з них, хто вночі слухав диктора, впоралися із завданнями на 10% краще мирно сплячих.

Найкраще пам'ять працює в фазі повільного сну. Зазвичай це стадія, коли людина засинає. Виходить, якщо лягти в 23 і заздалегідь поставити програвач на період з 12 до 2 ночі, можна щось запам'ятати.

Перш дослідники вже відзначали, що під час сну у тварин і людини активно працюють зони мозку, що відповідають за перехід короткочасної пам'яті в довготривалу, зокрема гіпокамп. Наприклад, пташенята вчать пісні саме уві сні.

                                                                                         **********************

Эксперты назвали самые опасные смартфоны

Эксперты назвали самые опасные смартфоны/hvylya.net
 

Немецкая федеральная служба по защите от радиации изучила несколько десятков моделей смартфонов и составила рейтинг устройств с самым большим уровнем радиации.

Чем выше радиация, тем хуже:

900a61955b55915b369996afe000ae6f.jpg (212 KB)

Самым опасным был признан Xiaomi Mi A1. Его ближайший сосед — OnePlus 5T, а на третьем месте ещё одна модель Xiaomi — Mi Max 3, сообщает internetua

В разных странах установлены свои нормы излучения. Например, в Германии, хорошим считается показатель не более 0,6 Вт на кг. Почти все изученные смартфоны в 2-3 раза превышают эту норму, следовательно, могут считаться опасными для здоровья.

Вред от радиации неоспорим, однако учёные и медики до сих пор не пришли к единому мнению о том, достаточна ли она в современных смартфонов для того, чтобы пагубно влиять на человека. Исследования показывают, что продолжительное воздействие частот, которые используются в сотовых сетях, вызывают образование раковых опухолей в мозге мышей.

Стоит иметь в виду, что излучение наиболее интенсивно в самом смартфоне и нескольких сантиметрах от него. Именно поэтому медики советуют не подносить устройство близко к уху, не разговаривать подолгу, а по возможности — использовать громкую связь или гарнитуру (желательно проводную). (Хвиля).

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей