Каталог
Новости
Объявления
Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net
%PM, %20 %548 %2018 %14:%янв

Від "реформування "Укрпошти" страждають сватівські ЗМІ та прості люди

537
(0 голосов)

Реформи Укрпошти,  яке ще нещодавно так «старанно» піарило її керівництво, схоже, йдуть не так гладко, як передбачалося.  Поки що не дуже ясно, яка ситуація з доставкою пенсій по району, бо значна частина пенсіонерів отримала грудневі виплати у грудні. А от ситуація з доставкою передплатних видань у місті та районі виглядає якщо не критичною, то досить  напруженою. Представники місцевих періодичних видань, з якими вдалося поспілкуватися ІС ПРОСватово, підтверджують, що є певні, досить принципові проблеми з доставкою їх видань. Ми пропонуємо читачам матеріал сватівської журналістки Наталії Світличної  з даного приводу.

«У СВАТОВОМУ СЬОГОДНІ ЗАМІСТЬ ТРЬОХ ВІДДІЛЕНЬ ПОШТИ ПРАЦЮЄ ТІЛЬКИ ОДНЕ

Чому так вийшло, що у місті, де проживає більше 18 тисяч мешканців, закрилося два відділення пошти? Хто винен, що прості громадяни не можуть отримати поштові послуги за місцем проживання?

Як ми всі знаємо, навесні минулого року колись державне підприємство «Укрпошта» стало приватним. Відтоді розпочалася глобальна реорганізація, про наслідки якої ми писали ще минулого року. Спочатку думали, що всі негаразди тимчасові, але вже 2018 рік, а ситуація з надання якісних послуг цим підприємством у нашому місті поки що не налагоджена.

Взаємовідносини з місцевими ЗМІ

Ще у березні 2017 року Національна спілка журналістів України випустила спецвипуск, який був присвячений виключно питанням взаємовідносин та співпраці між друкованими засобами масової інформації та вже приватним підприємством «Укрпошта». Вже тоді найбільшими проблемами були названі необґрунтоване підвищення тарифів на оформлення передплати та доставку газет, а також несвоєчасна доставка преси передплатникам або відсутність доставки взагалі.

Відтоді як державне підприємство стало приватним, порядок нові господарі стали наводити шляхом оптимізації витрат та скорочення штату працівників. І хоча керівники центрального апарату “Укрпошти” розповідали, щоскорочений буде тільки адмінапарат, на практиці, як завжди, діла розходяться із обіцянками.

У Сватівському центрі поштового звязку скоротили більше тридцяти робітників. Так, дане скорочення не торкнулося листонош, але це не додало їм оптимізму, адже умови праці не тільки не змінилися, а й погіршилися.  Після скорочення працівників відділу сортування та відділу передплати навантаження на операторів значно зросло. В результаті збільшився час на обслуговування клієнтів. Та ще й працювати приходиться на старій техніці, бо нову забрали до Луганської дирекції, яка сьогодні розташована в м. Сєвєродонецьк. Наприклад, щоб отримати посилку в одному із сватівських відділень, я вимушена була стояти у черзі близько години. А щоб виписати газету у центральному поштовому відділенні м. Сватове потрібно було вистояти у черзі півтори години! Кому це сподобається і кому буде потрібна така передплата?

Передплата місцевих видань на останньому місці

Якщо проаналізувати ситуацію із останньою передплатою місцевих газет, то питань до роботи пошти залишається чимало. Якщо раніше всі проблеми можна було вирішити на місці, то сьогодні тільки у телефонному режимі. Зважаючи на загальну політику керівництва ПАТ «Укрпошта» та їхні заяви щодо незацікавленості у співпраці із засобами масової інформації, то недивно, що передплата місцевих видань через поштові відділення стоїть на останньому місті.

Враховуючи політичну ситуацію в Україні через агресію РФ, в тому числі на інформаційному фронті, можна зробити висновки, що така позиція керівництва «Укрпошти», мяко кажучи, не державницька. Про це наголошує і Анатолій Горлов, головний редактор парламентської газети „Голос України“: «Керівники Укрпошти нарікають на збитковість організації передплати, доставки періодики, що у підсумку нібито тягне поштову галузь у фінансове болото, на мій погляд, є безпідставними.

Перше. Періодика у загальних послугах „Укрпошти“ сягає заледве семи відсотків. Тому є нагальна потреба розібратися, скільки „Укрпошта“ отримує коштів від передплати і доставки, і скільки реально витрачає на здійснення цих послуг.

Друге. Держава передбачила декілька компенсаторів „Укрпошті“, якраз у частині обслуговування періодики.

Третє. „Укрпошта“ повністю відповідає за якісне виконання взятих зобов'язань, зокрема, й за доставку періодики. У разі порушення договірних умов видавці мають усі підстави звертатися до суду з вимогою відшкодування матеріальних збитків. Оскільки несвоєчасна доставка газет і журналів майже автоматично призводить до скорочення кількості передплатників і, відповідно, до зменшення фінансових надходжень.

Четверте. Законом України „Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів“ (ч. 3 ст. 4) передбачено за рахунок державного бюджету надання фінансової допомоги розповсюджувачам преси для відшкодування різниці між розрахунковим (за собівартістю) та фіксованим тарифом на доставку друкованих засобів масової інформації передплатникам».

Чи потрібне було тотальне скорочення?

Через ліквідацію відділів передплати сьогодні більшість місцевих газет намагаються перейти на редакційну передплату свого видання. Але такий шлях не вирішить усіх проблем, бо передплата газети по селах майже повністю лягає на плечі листонош, які окрім своїх безпосередніх обовязків мають розносити пенсії, а ще виконувати так званий план продажу продукції: миючих засобів, товарів для дому, продуктів харчування тощо. Як бачимо, таку роботу навряд чи можна назвати рівнозначною тій зарплатні, яку сьогодні отримують листоноші.

Скорочення оператора по передплаті у Сватівському ЦПЗ ніяких істотних переваг у заощадженні коштів не надало, бо замість цього були введені додаткові штатні одиниці у Сєвєродонецькому передплатному відділі, яке відтепер обслуговує всю Луганську область. Тобто у одних скоротили, а іншим добавили. Особисто я не розумію подібних перестановок, адже це не привело до економії, а погіршило якість надання поштових послуг громадянам на периферії. Хоча працівники передплатного відділу у Сєвєродонецьку і роблять все можливе, аби якнайшвидше налагодити роботу у цьому напрямку, але в такому темпі працювати дуже складно, тому дуже багато помилок і збоїв.

У грудні минулого року відбулася зустріч голови Сватівської райдержадміністрації Дмитра Мухтарова із керівниками Луганської дирекції ПАТ «Укрпошта». Під час зустрічі начальник Луганської дирекції Ілона Моісєєва наголосила, що ніякого закриття відділень «Укрпошти» у Сватівському районі не буде, а навпаки будуть впроваджувати нові послуги. Місцеві ЗМІ, окрім газети «НС», на цю зустріч не запросили. Як писала районка, І.В. Моісєєва зауважила, що сьогоднішні проблеми в роботі сватівської пошти є результатом «саботажу колишніх працівників». Також було зазначено, що наразі існує проблема нестачі кадрів, тому це питання стоїть на контролі голови Сватівської райдержадміністрації.

У нас в країні полюбляють всю відповідальність покладати на «папєрєдніков». А що зроблено, щоб виправити ситуацію? Чому керівник обласної дирекції не запросила до діалогу представників місцевих ЗМІ, щоб визначити та озвучити шляхи вирішення всіх проблемних питань, які цікавлять простих громадян?

Про листонош не йдеться

Зарплата – ще один чинник, який впливає на показник роботи пошти. Сьогодні у Сватовому працює тільки центральне відділення на вул. Шевченка. Відділення на кв. Мирному та пл. Привокзальній закриті з банальної причини – не можуть знайти працівників. Причому, за неофіційними даними, відділення на кварталі закрили назавжди. Мабуть, фізичне навантаження та мізерна зарплатня не дуже приваблюють потенційних робітників, а можливо існують якісь інші причини таких рішень. Не будемо забувати, що багато пенсіонерів отримували пенсії у цих відділеннях. Ймовірно, відтепер пенсії будуть розносити листоноші, що збільшує не тільки навантаження на них, а й несе певні ризики.

З 1 листопада минулого року "Укрпошта" оголосила поетапне підвищення заробітних плат працівникам підприємства до рівня ринкових, про що було повідомлено на сайті підприємства. В той же час  підвищення заробітних плат розпочалося з відділень поштового звязку, розташованих у містах-мільйонниках та обласних центрах. "Операторам поштового звязку, працюючим у таких відділеннях, буде підвищено ставку майже в 2 рази до 7,5 тис. Начальникам та заступникам відділень поштового звязку – приблизно в 2,5 рази, до 14,5 тис. грн", – йдеться у повідомленні.

Всі інші управлінці районного рівня теж, мабуть, отримають підвищені оклади в залежності від рівня їхніх управлінських навичок.

Високі зарплати – це добре, тільки бентежить одне, що про підвищення зарплати листоношам взагалі не йдеться.

Наталія Світлична, Голос Громади»

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей