Каталог
Новости
Объявления
Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net
%PM, %08 %600 %2018 %15:%март

Калейдоскоп оперативних новин за 8 березня: Яскраві українки, які не мали часу на страждання. Наследство начали оформлять по-новому

395
(0 голосов)

Тривалий час нам нав'язували образи українок, які страждали. Усі літературні та історичні героїні, до яких ми звикли зі школи, обов'язково мусили страждати від лихої долі, закріпачення, панщини, підступних чоловіків або просто за традицією.

Але якщо уважніше вдивитися в реальні історії українок, можна побачити іншу палітру – наполегливу роботу, жагу до життя, драми, інтриги, уміння підлаштувати реальність під свої бажання, прагнення до розвитку, схильність до волонтерства. Що завгодно, окрім страждань.

За допомогою історика Владлена Мараєва журналісти сайту "24" зробили добірку крутих жінок з нашої історії, які не мали часу на страждання.

Рогніда

tild6637 3061 4634 a666 316364373037 24787Полоцька княжна. Дружина Київського князя Володимира Великого. З неї почалась полоцька гілка династії Рюриковичів, яку у Білорусі вважають однією з основ білоруської державності.

Рогніда була донькою полоцького князя Рогволода, який не належав до династії Рюриковичів. Її поява у нашій історії – захопливіша та драматичніша за сюжет "Гри престолів".

Рогніда мала стати дружиною великого князя київського Ярополка, однак до неї сватався і брат Ярополка – Володимир Великий. Власне, за однією з версій, до неї сватались всі троє братів - і Ярополк, і Володимир, і Олег. Просто про перших двох зафіксовано більше свідчень, з участю Олега у сватанні історія виглядає туманно.

Причиною такої активності була не казкова краса Рогніди, а банальний політичний розрахунок. Брати тоді перебували у стані активної міжусобиці. Полоцьк мав статус важливої стратегічної позиції у цій боротьбі за престол, відповідно всім дуже хотілося взяти його під контроль. Єдиний спосіб зробити це, не вдаючись до бойових дій, - одружитись з дочкою князя. Що кожний з братів Святославовичів і намагався зробити. Зрештою, полоцький князь лишив вибір за дочкою, вона вибрала Ярополка, який мав кращі перспективи, паралельно в образливій формі відмовивши Володимиру.

Ображений Володимир напав на Полоцьк, захопив місто, вирізав Рогволода і всю його родину, а Рогніду захопив із собою.

Враховуючи, що Полоцьк був уже під його контролем і одружуватись з Рогнідою нагальної потреби не було, можемо припустити, що Володимир таки мав почуття до себелюбної дівчини. Вона стала однією з багатьох його дружин. Жили вони разом не факт що щасливо, але довго. І нудно їм точно не було. Володимир дуже любив жінок, Рогніда була княжною гордою і, очевидно, з характером. Така суміш темпераментів робить сімейні будні значно різноманітнішими.

Рогніда народила Володимиру кількох дітей, серед яких, цілком можливо, був і майбутній правитель Київської Русі Ярослав Мудрий. Також за однією з версій, її сином був князь Святополк Окаянний, причому народжений чи то від Ярополка, чи то від Володимира.

В якийсь момент княгиня наважилася помститися чоловікові і за вбивство її рідних, і, якщо виходити з її слів, за надмірну кількість дружин. Якось вночі, коли Володимир спав, вона схопила ніж і занесла його над князем. При цьому, як зазначає один з літописів, дорікала вона йому і за те, що вбив її родину, і за те, що її полонив, і за те, що тепер не любить ані її, ані їхніх дітей. Володимир хотів убити дружину, та на заваді став їхній старший син Ізяслав: він схопив меча і направив його на батька. Зрештою, Володимир вислав Рогніду з Ізяславом назад у Полоцьку землю, де вони надалі жили і правили умовно спокійно. Про подальше життя Рогніди ранні літописи мовчать, а от пізні повідомляють, що Рогніда постриглась у черниці під християнським ім'ям Анастасії.

Анна Ярославна

tild3262 3430 4332 b165 356463643833 cy5onoujОдна з дочок великого князя київського Ярослава Мудрого та його другої дружини, шведської принцеси Інгігерди. Дружина французького короля Генріха І.

Прабабка щонайменше 32 французьких монархів. В Іспанії та Люксембурзі її нащадки – Іспанські й Пармські Бурбони – досі перебувають на престолі.

За давньоруською традицією, біографії жінок, навіть із княжих родів, особливо ніхто не фіксував. Точно ми про неї знаємо, що вона народилась приблизно у 1020-х або 1030-х роках, і, ймовірно, була наймолодшою донькою у князівській родині.

Її шлюб із Генріхом І не мав жодного відношення до кохання. У 1044 році померла перша дружина Генріха Матильда Фризька, спадкоємця престолу він не мав, тому вирішив просити у Ярослава Мудрого руки його доньки. Чому саме у нього? По-перше, ворожнеча із могутньою Священною Римською імперією спонукала до пошуку політичних союзників. До того ж, у близьких до Франції країнах вже на залишалося принцес королівської крові, які б не були близькими родичками Генріха. Тому його вибір був дещо обмеженим.

Ярослав Мудрий активно практикував "шлюбну дипломатію", тому шлюб доньки погодив запросто. Вінчання Анни із французьким правителем відбулося у Реймсі у 1049 або 1051 році.

Генріху І цей шлюб, окрім красуні і розумниці дружини, приніс бажаних спадкоємців – Анна народила йому чотирьох дітей – і дуже непоганий посаг (до якого, до слова, навряд чи входило Реймське Євангеліє , на якому згодом присягали усі королі Франції, воно на території країни почало постійно перебувати на 500 років пізніше). Анна отримала статус королеви Франції, нову релігію та абсолютно нову і незнайому реальність, у якій потрібно було виживати.

Звісно, вона могла би змиритись із традиційною для тих часів безсловесною роллю дружини короля і мовчки плести коси, очікуючи на заслання у монастир. "Ага, вже", - подумала Анна і просто підкорила той новий світ, у якому опинилась. Її батьки були жорсткими і жорстокими політиками, тому про те, як здобувати та утримувати владу, вона точно мала певне уявлення.

Анна Ярославна користувалась великою популярністю при французькому дворі та за його межами, активно займалась благодійністю та підтримувала розвиток церковної справи.

Після смерті чоловіка, королем став її малолітній син Філіп І. Регентом при ньому став граф Балдуїн Фландрський.

Однак певний час авторитет Анни був настільки високим, що вона здійснювала безпосередній вплив на сина та французьку політику і брала участь у підписанні державних документів. При тому, що за традиціями того часу вдови королів, як правило, завершували життя у монастирях.

"Ага, вже", - знову подумала Анна. І вийшла заміж вдруге. За графа Рауля де Крепі де Валуа, який очолював феодальну опозицію до її колишнього чоловіка і мав величезні земельні володіння, що майже не поступалися королівському домену.

Скандал з того вийшов на весь французький двір. На момент їхнього роману, граф уже був двічі одружений до того, причому з другою дружиною навіть не розлучився, а просто вигнав її, звинувативши у перелюбі. В результаті Анна втратила вплив і авторитет при дворі, а Рауль взагалі був відлучений від церкви. Але її це не надто засмутило. Вона прожила із коханим чоловіком більше 10 років і після його смерті у черговий раз підкорила королівський двір і на певний час долучилась до державних справ.

Анна (Янка) Всеволодівна

tild3665 6133 4163 b636 316564373063 01Донька великого князя київського Всеволода, онука Ярослава Мудрого і правнучка Володимира Великого. Засновниця першої школи для дівчат у Київській Русі.

Ще одна розумниця у династії великих київських князів, яка знайшла спосіб реалізувати свої амбіції у буремному середньовіччі. Замолоду Анна була заручена із візантійським царевичем Костянтином Дукою. Вона приїхала до Візантійської імперії, але весілля так і не відбулось. Нареченого чи то вбили, чи то примусово постригли у монахи, аби усунути від боротьби за престол – тут точно важко зрозуміти. Факт, що Анна повернулась додому і прийняла чернечий постриг. Якщо ви думаєте, що на цьому життя у жінок закінчувалось – ви помиляєтесь.

"Все тільки починається", - вирішила княжна і почала активно опановувати свій новий статус.

Зрозуміло, що не всяка черниця могла розраховувати на якийсь кар'єрний ріст, але Анна Всеволодівна була розумна, амбітна, і її батьком був великий князь київський. Це значно збільшувало простір для маневру. 1086 року батько заснував у Києві Андріївський (Янчин) монастир, в якому Анна Всеволодівна стала першою настоятельницею. Вона відкрила при монастирі першу в Київській Русі й одну з перших в Європі шкіл для дівчат, де їх навчали грамоти, співам і шитву.

Крім того, Анна Всеволодівна брала активну участь у церковно-політичному житті Русі. Наприклад, після смерті київського митрополита Івана II, очолила посольство до Константинополя і привезла у Київ нового митрополита Івана III (скопця).

Разом з тим, народом ходили легенди про надзвичайно високе мистецтво Анни Всеволодівни лікувати хворих. Словом, життя її було насиченим і популярність вона мала чималу. Настільки, що після смерті православна церква зарахувала її до лику преподобних святих.

Роксолана - Хатідже Турхан

tild3034 6661 4534 a131 383038316630 mathio pagani 001Дві українські жінки, які символізують добу жіночого султанату в Османській імперії.

Українки принесли в Османську імперію явище, якого до них мусульманський світ не знав – жінок-політиків. Доба жіночого султанату, за словами істориків, почалась із однієї з найбільш знаних у світі українок – Роксолани.

Достовірних документальних свідчень про Роксолану до наших днів збереглося не так вже й багато. Насправді, досі остаточно не з'ясовано її походження. Хоча більшість джерел все ж вказує на те, що вона була українкою. Її точна дата народження та справжнє ім'я також достовірно невідомі. Ототожнення Роксолани з Анастасією або Олександрою Лісовською виникло у XIX столітті та не спирається на надійні докази. Але менше з тим.

Відомо, що юну Роксолану полонили кримські татари й продали на невільничому ринку. Згодом її подарували Сулейману І Кануні, роки правління якого – з 1520 до 1566 – стали періодом найвищого розквіту Османської імперії. Величезна мусульманська держава простягалася тоді від Угорщини до Сомалі і від країн Закавказзя до Марокко.

В султанському гаремі дівчина на ім'я Хюррем (тобто "весела") привернула увагу правителя. І легкою ходою пішла лабіринтом політичних інтриг до збереження життя та отримання влади. Роксолана домоглася відсторонення головної наложниці Махідевран. Бо якщо вже бути улюбленою дружиною султана, то лише єдиною і назавжди.

За десять років нова улюблениця Сулеймана І народила йому п'ятеро синів і доньку. А потім – зламала наявну традицію від'їжджати у віддалену провінцію та виховувати вірогідного наступника престолу. Хюррем стала першою фавориткою, яку залишили в Стамбулі, ба більше – Сулейман зробив її своєю офіційною дружиною та надав їй титул хасекі султан ("особисто відзначена султаном"). Цей титул в ієрархії гарему вважався другим після валіде – матері правлячого султана. Пояснити такого розвитку подій при дворі не могли, тому просто вирішили, що Хюррем зачаклувала султана і списували на це всю її поведінку.

tild3534 6231 4133 a233 396430366337 mathio pagani 001

Поведінка ж була відверто нетиповою для тих часів і реальності: Хюррем приймала іноземних послів та правителів, впливових вельмож і митців. За її ініціативою звели багато мечетей, шкіл, караван-сараїв у Стамбулі, Єрусалимі, Мецці, Медіні, Едірне (Адріанополі).

Зрештою, завдяки діям Роксолани-Хюррем, наступним султаном після Сулеймана став її син Селім ІІ, відомий під прізвиськом "П'яниця" через свою пристрасть до вина. І саме з неї почався період надактивної участі жінок у державних справах Османської імперії, який тривав понад 100 років.

Завершила його співвітчизниця Роксолани – Хатідже Турхан. Початок її правління був типовою історією наложниці гарему – юну дівчину під час татарського набігу захопили у полон і продали у рабство. Кримський хан подарував її матері турецького султана. На початку 1640-х років Хатідже Турхан стала дружиною султана Ібрагіма І. У 1642 році народила сина, майбутнього султана Мехмеда IV.

Далі історія почала розгортатись, як класична політична драма та шпигунський роман разом узяті. Чоловіка Хатідже, який страждав на психічне захворювання, внаслідок палацового перевороту усунули від влади та невдовзі убили. Хатідже Турхан змогла згуртувати своїх прихильників проти своєї свекрухи Кесем Султан, яка намагалась лишитись при владі. Свекруху, про всяк випадок, також було вбито. Після цього Хатідже Турхан отримала титул валіде (мати правлячого султана) і протягом п'яти років керувала Османською імперією як регент при особі малолітнього Мехмеда IV. Активно займалася благодійністю, будівництвом, вважалася покровителькою бідних. Її син став одним із наймогутніших правителів в історії Османської імперії, контролював значну частину України, змусив Річ Посполиту виплачувати щорічну данину і навіть намагався завоювати Австрію і Німеччину.

***

В Украине начали по новому оформлять наследство. В 2018г граждане получившие наследство от родственников второй степени родства, не обязаны платить налог или подавать декларацию о факте получения наследства в 2017г. Ко второй степени родства относятся родные братья и сестры, бабушки и дедушки (родители отца и матери), внуки. Поскольку налог не взимается, то наследник не долже проводить оценку наследуемого имущества. Также по нулевой ставке облагается имущество, унаследованное лицами первой степени родства, т.е. супруги (муж и жена), родители и дети, в т.ч. усыновленные...

Если наследником является резидент Украины, налог на доходы физических лиц и военный сбор должны быть оплоачены до нотариального оформления обьектоов наследства, при этом декларация не подается. В противном случае нотариус не выдаст свидетельство о праве наследования.

Подарки облагаются таким же образом, как и наследство -- по тем же ставкам и на тех же условиях. ("Хвиля").

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей