Каталог
Новости
Объявления
Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net
%PM, %12 %484 %2018 %12:%март

Калейдоскоп оперативних новин за 12 березня: Мінекономіки підвищує збори для музикантів та винахідників. Відповідальність за ухиляння від служби в армії ще суворіше

354
(1 Голосовать)

Мінекономіки підвищує збори для музикантів, винахідників та стартапів. Окрім представників творчих спеціальностей, які вже давно звикли, що їх інтелектуальна власність ні ким не захищена, це рішення вдарить також по малим підприємцям, інноваторам, стартапам та талановитим українським винахідникам, які без особливого стартового капіталу, ледь не на голому ентузіазмі, намагаються впроваджувати щось нове, розвивати нашу державу, створювати її позитивний імідж на міжнародній арені. Після підвищення реєстраційних плат, їм потрібно буде викласти немаленьку суму, щоб зареєструвати свої торговельні марки або винаходи. А винахідникам, крім плати за отримання патенту, доведеться оплачувати ще й річні збори за підтримання чинності патенту, які збільшені в 2, а інколи й у 8 (!) разів! Так, наприклад, розмір плати за підтримання чинності патенту, який раніше становив 3800 гривень, Мінекономіки пропонує збільшити до, увага - 30400 (!) гривень. А якщо згадати в якому стані знаходиться наша наука і яким є її матеріальне забезпечення, виникають великі сумніви, що середньостатистичний науковець знайде кошти, аби захищати свій винахід.

Гроші, які вони могли б використати для розвитку свого бізнесу, для втілення своїх ідей, вони витрачатимуть на реєстраційні збори, підняті Міністерством без жодного економічного обґрунтування. І це тоді, коли Мінекономіки за останні 4 роки не зробило нічого задля забезпечення захисту прав власників об’єктів інтелектуальної власності. І, вочевидь, й не збирається нічого робити.

Справа у тому, що повноваження ліквідованої свого часу Державної служби з інтелектуальної власності мали бути передані до нового Національного органу з інтелектуальної власності. КМУ була схвалена концепція реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні, що передбачала створення такого органу та містила строки для її реалізації – 2016 – І квартал 2017 року. У перехідний період всі функції ліквідованого органу перейшли до міністерства. Воно, власне, й мало подати в парламент проект закону про новий орган.

Втім, судячи з усього, Мінекономіки, зрадівши додатковим повноваженням у сфері захисту прав інтелектуальної власності, вирішило новий орган не створювати та максимально тягнути з подачею законопроекту. Так само тихо Мінекономіки намагається й прийняти проект про підвищення реєстраційних плат.

На сьогодні проект згаданої постанови вже передано на погодження Кабміну. Ніяких обговорень щодо цього важливого рішення з професійною спільнотою та громадянським суспільством проведено не було. І це при тому, що співвідношення позитивних і негативних відгуків на сайті того ж Мінекономіки 1 до 4,5 не на користь проекту. Відомо також і те, що й Асоціація патентних повірених, й Асоціація правників України, й представники бізнесу звертались до Мінекономіки з проханням обговорення ідеї значного підвищення реєстраційних зборів. Однак Мінекономіки не виходить на прямий контакт з тими, кому потім жити і працювати за цими «оновленими» правилами. Здається, тихе перетягування Міністерством повноважень у сфері інтелектуальної власності стає вже усталеною практикою. І перехідний тимчасовий період може скоро стати надзвичайно постійним і стабільним... (Вікторія Пташник, нардеп) (Lb.ua).

                                                                                            ***

Адміністративна і кримінальна відповідальність за ухиляння від служби в армії зараз ще суворіша, аніж в попередні роки. За порушення законодавства про військову службу в Україні передбачено два види відповідальності. Адміністративна: штраф від 85 до 119 грн -- перше порушення; штраф 170-255 грн -- повторне порушення. Кримінальна відповідальність передбачає обмеження волі на строк до 3-х років. 

Система залучення до адміністративної відповідальності звичайно діє,  проте адмінпротоколи, які складають військові комісари,  не завжди доходять до суду. Якщо призовна комісія встановить, що призовника оповістили, але він не з`явився до військкомату, комісія може подати його в розшук. Буде складено відповідний протокол, а потім списки порушників передадуть до поліції. Якщо поліцейськs, наприклад,  затримають за порушення правил дорожнього руху водія, та за допомогою комп`ютерної бази визначать, що він ухиляється від строкової військової служби, правоохоронці  телефонують до військкомату і представники комісаріату вручать повістку порушнику. 

До речі, майже 40 тисяч жителів Тернопільщини"ховаються" від призову до армії. (ternopil.te.ua).

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей