Каталог
Новости
Объявления
Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net
%AM, %29 %398 %2017 %11:%сен

Калейдоскоп оперативних новин за 29 вересня: в кого і як отримати грант для бізнесу, позитив для інвесторів, субсідіантів поменшає

Чи є причини для оптимізму? На щастя, малому і середньому бізнесу все ще доступні програми від міжнародних кредиторів та партнерів. І хоча число таких проектів відчутно скоротилося, а умови видачі стали більш жорсткими, шанси отримати фінансування або грант досить високі.

Європейський банк реконструкції і розвитку. В Україні ЄБРР залишається в числі найстаріших зарубіжних донорів. «Є питання, з якими стикається бізнес з будь-якого сектора: розробка стратегії розвитку, маркетингової стратегії, корпоративного сайту, інтернет-магазину, допомога в роботі з персоналом. Питання такого плану можна вирішити як за рахунок залучення місцевих консультантів, так і міжнародних експертів», – розповідає Катерина Рігг, провідний менеджер ЄБРР напрямку консультацій для малого бізнесу.

Заявник отримує грант від ЄБРР для часткового покриття витрат на консалтинговий проект. При цьому важливо, щоб компанія мала штат від 10 до 250 співробітників, хоча б дворічну історію діяльності та мінімум на 50% належала резидентам України. «Максимальний обсяг гранту залежить від того, міжнародний це консультант або місцевий. Якщо місцевий, то 10 000 євро з покриттям до 75% чистої вартості проекту, якщо міжнародний – 60 000 євро з покриттям до 90%», – уточнює Катерина Рігг.

Німецько-український фонд (НУФ) пропонує ще одну програму підтримки. Вона націлена на мікро-, малий і середній бізнес. У межах цієї програми Німецький державний банк розвитку KfW протягом 40 років надасть українським підприємцям і компаніям у цілому близько 300 млн грн. Кредити бізнесу видаватимуться через банки-партнери НУФ. Серед них Ощадбанк, Укргазбанк, Прокредитбанк, Кредобанк.

Гроші видаються в гривні, під 15% річних і на термін до шести років. Максимальна сума позики еквівалентна 250 000 євро. «Кошти надаються на покупку або модернізацію основних засобів або обладнання, придбання, будівництво, реконструкцію приміщень чи поповнення обігових коштів, необхідних для розширення діючого або створення нового виробництва», – перераховує Валерій Майборода, в. о. керівника Німецько-українського фонду.

Програмою можуть скористатися дві категорії підприємств: малі, з річним обігом до 5 млн євро і кількістю зайнятих працівників до 50 осіб, і середні, з обігом до 10 млн євро і чисельністю персоналу не більше 250 осіб. «Новостворені компанії поки не фінансуються. Але наступного року ми плануємо запустити новий фінансовий інструмент з підтримки бізнесу – кредитні гарантії. У його межах якраз і буде можливим фінансування нових підприємств МСБ», – підкреслює Валерій Майборода.

 Звичайно, усі ці програми здатні дати бізнесу лише малу частку тих коштів, яких він потребує. Але поки в Україні кредитування перебуває в напівзамороженому стані, вибирати особливо нема з чого. Банкіри і експерти, щоправда, вже на майбутній рік озвучують досить оптимістичні прогнози.

«У 2018 році, при збереженні загальних політичних і економічних тенденцій, обсяги кредитування тільки зростатимуть», – вважає Надія Воробйова. З нею погоджується і Віталій Шапран, на думку якого, в банківській системі накопичився надлишок ліквідності, і ці гроші банкам потрібно вкладати. «І не куди-небудь, а в дохідні активи. До того ж, у міру загострення конкуренції на ринку, я очікую, що банки знижуватимуть ставки і покращуватимуть умови кредитування», – прогнозує Шапран.

Хоча очевидно, що це можливо за умови прискорення темпів економічного зростання, стабільності валютного курсу та подальшого зниження облікової ставки НБУ. Але ось наскільки ймовірно, що такий сценарій буде реалізований вже у 2018 році, – велике питання. (mind).

Позитив для інвесторів. В Україні чи не найнижча вартість робочої сили в Європі, а рівень кваліфікації є досить високим. Нагадаємо, що зарплата працівників сільського господарства майже на 25% нижча за середню в Україні. Дешева робоча сила -- перевага для іноземних інвесторів, зокрема,  європейських. Також позитивом для них є наявність в Україні великої кількості збанкрутілих підприємств, які можна придбати відносно не дорого й на їхній базі розвивати сучасне виробництво. 

Недорога логістика -- транспортування продукції з України до Європи значно дешевше, ніж до азійських. Приєднання України до Зони вільної торгівлі з ЄС дає можливість безмитно експортувати продукцію на європейський ринок із населенням понад 500 млн осіб. "Ми впевнені, що попри складність  поточної ситуації в країні, демократичні зміни, які відбуваються в нашій державі, закладають основу стабільності та послідовності щодо цивілізованих підходів ведення бізнесу та розвитку виробництва, зокрема. Інвестори, які повірятьв Україну та маючи бізнес-інтуїцію, першими прийдуть до країни сьогодні, вже завтра матимуть значні конкурентні переваги й можливість використовувати всі бенефіти нового зростаючого ринку" -- упевнений директор  Української асоціації виробників О.Іваненко.Таким чином здавалось би, негативні для українців сторони перетворяться на цікаві пропозиції для інвесторів. Це дає поштовх сподіватися на покращення інвестиційного клімату в країні, початок будівництва нових інфраструктурних обєктів і створення нових робочих місць. (AgroPolit).

Количество получателей субсидий сократится само собой. "Никаких искусственных ограничений количества получателей субсидий правительство не допустит. Мы не вводим никаких дополнительных ограничений или критериев и не хотим отобрать у кого-то субсидию или уменьшить ее размер" -- заявил вице-премьер министр П.Розенко. По словам Розенко уменьшение  количества субсидиантов может произойти лишь вследствие роста доходов граждан, передает УНИАН. "Рост доходов граждан  с одной стороны, с другой --  повышения цен на газ в этом отопительном сезоне не будет. Поэтому доходы людей увеличатся, стоимость жилищно-коммунальных услуг останется неизменой и за счет этого количество тех, кто получает субсидию, может несколько уменьшиться" -- отмечает вице-премьер министр. Розенко напомнил, что оформление субсидий на следующий отопительный сезон будет происходить автоматически. Всем, кто получал субсидиии ранее, на следующий отопительный сезон она будет переоформлена автоматически без дополнительного обращения" -- добавил чиновник. (Progi Dom).

 

 

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей